Jdi na obsah Jdi na menu

Emma Watson

Emma Watsonová
dfsgdhghgghggytt.jpeg
Emma Watson na premiéře filmu Harry Potter a Ohnivý pohár
Rodné jméno Emma Charlotte Duerre Watson
Narození 15. dubna 1990 (21 let)
Paříž
Aktivní roky 2001 - dosud
Rodiče Chris a Jacquline Watsonovi (rozvedeni)
Oficiální web http://www.emmawatson.com/
Významné role Hermiona Grangerová


Emma Watsonová (* 15. dubna 1990, Paříž, Francie), celým jménem Emma Charlotte Duerre Watson, je britská herečka a modelka, kterou proslavila role Hermiony Grangerové ve filmové sérii o bradavickém kouzelníkovi Harry Potterovi.Obsah [skrýt]
1 Život
2 Filmová kariéra
2.1 Harry Potter
3 Modeling
4 Filmografie
5 Externí odkazy

[editovat]
Život

Emma Watsonová se narodila v Paříži, po rozvodu rodičů, Chrise a Jacqueline Watsonových, od pěti let žije se svou matkou a bratrem v Oxfordu v Anglii. Od útlého dětství se projevoval její zájem o herectví, a proto vystupovala v řadě divadelních představení. Její první filmovou příležitostí se stala role Hermiony Grangerové ve filmu Harry Potter a Kámen mudrců ve věku devíti let.
[editovat]
Filmová kariéra
[editovat]
Harry Potter

Emma Watsonová se objevila v roce 1999 na castingu první části série Harryho Pottera-Harry Potter a Kámen mudrců, filmové adaptaci stejnojmenné knihy britské spisovatelky J. K. Rowlingové. Emma Watsonová byla objevena hlavně díky své učitelce divadla a brzy všechny ohromila svojí sebejistotou. J. K. Rowlingová byla Emmou v roli Hermiony od začátku nadšená.

Uvedení filmu Harry Potter a Kámen mudrců v roce 2001 bylo filmovým debutem Watsonové. Film se okamžitě vyšplhal na první příčku na žebříčku sledovanosti. Kritikové chválili výkony tří hlavních postav Emmy Watsonové, Daniela Radcliffa a Ruperta Grinta a zvláště zdůrazňovali výkon Watsonové. The Daily Telegraph označil její výkon za "velkolepý". Watsonová byla za roli Hermiony Grangerové v nominována na 5 cen, z čehož vyhrála cenu hlavní ženskou roli v kategorii Mladých umělců.

O rok později se Emma Watsonová stala opět Hermionou, tentokrát v druhém dílu Potterovské série - Harry Potter a Tajemná komnata. Ačkoliv kritiky filmu se lišily, většina z nich byla pozitivní díky výkonům hlavních postav. The Los Angeles Times uvedlo, že Emma a její kolegové během druhého dílu dozráli, zatímco The Times kritizoval režiséra za to, že role Hermiony je v tomto díle příliš nevýrazná. Watsonová získala od německého časopisu Bravo za svůj výkon cenu Otto.

V roce 2004 byl uveden třetí díl filmové série - Harry Potter a vězeň z Azkabanu. Ačkoliv kritiky označily Daniela Radcliffa za příliš prkenného, Emma byla za roli Hermiony nejednou chválena. The New York Times pěl chválu na výkon Emmy Watson, uvedl: "Naštěstí umírněnost pana Radcliffa je vyvážena netrpělivostí a netečností slečny Watsonové. Harry může dát na obdiv své čarodějné dovednosti, ale Hermiona, ta sklízí potlesk za to, že naprosto nezkušeným a spontánním úderem zlomí Dracu Malfoyovi nos. Ačkoliv Harry Potter a vězeň z Azkabanu byl označen za dubnový nejmíň výdělečný film ze série Harryho Pottera, osobní výkon Emmy Watson jí vyhrál dvě ocenění Otto a cenu za dětskou roli roku, jednu z cen, které každoročně uděluje časopis Total Film.

S dalším dílem s názvem Harry Potter a Ohnivý pohár Emma i celá "potterovská série" překročily další milník ve světě filmu. Kritiky chválily rostoucí zralost Emmy Watson a jejich hereckých kolegů. The New York Times označil její výkon za "dojemně opravdový". Ze tří nominací, získala Emma bronzovou cenu Otto. Později toho roku se Emma stala nejmladší osobností, která se kdy objevila na titulní stránce časopisu Teen Vogue. V roce 2006 hrála Emma Hermionu ve hře Queen´s Handbag, speciální miniepisodě Harryho Pottera, hrané na počest 80. narozenin královny Alžběty II. Pátý díl Harryho Pottera s názvem Harry Potter a Fénixův řád byl uveden do kin v roce 2007. Film sklidil obrovský finanční úspěch, celosvětově behěm jednoho víkendu vydělal 332,7 milionů dolarů. S rostoucí slávou herečky Emmny Watson a celé "potterovské" série, Emma a její herečtí kolegové Daniel Radcliffe a Rupert Grint byli požádáni, aby zanechali otisky svých rukou, nohou a kouzelných hůlek před Grauman´s Chinese Theatre v Hollywoodu.
[editovat]
Modeling

S rostoucím věkem se začala Emma čím dál tím víc zajímat o módu. Dodala, že módu považuje za velmi podobnou umění, které studovala ve škole. V roce 2008 Britský tisk uvedl, že Emma Watson by měla nahradit tvář Keiry Knightley pro značku Chanel. Tato informace však byla zcela popřena oběma stranami. V červnu 2009 Emma Watson potvrdila, že se stane partnerem a tváří nové kampaně společnosti Burberry. Později se objevila také na módní přehlídce Burberry 2010 Jaro/Léto po boku svého bratra Alexe, muzikantů Georga Craiga, Matta Gilmoura a Maxe Hurda.
[editovat]
FilmografieRok Název Role Poznámky
2001 Harry Potter a Kámen mudrců (Harry Potter and the Philosopher´s Stone) Hermiona Grangerová
2002 Harry Potter a Tajemná komnata (Harry Potter and the Chamber of Secrets) Hermiona Grangerová
2004 Harry Potter a vězeň z Azkabanu (Harry Potter and the Prisoner of Azkaban) Hermiona Grangerová
2005 Harry Potter a Ohnivý pohár (Harry Potter and the Goblet of Fire) Hermiona Grangerová
2007 Harry Potter a Fénixův řád (Harry Potter and the Order of the Phoenix) Hermiona Grangerová
Baletní střevíčky (Ballet Shoes) Pauline Fossil TV film
2008 Příběh o Zoufálkovi ( The Tale of Despereaux) Princezna Hráška (hlas) Animovaný
2009 Harry Potter a princ dvojí krve (Harry Potter and the Half-Blood Prince) Hermiona Grangerová
2010 Harry Potter a relikvie smrti - část 1 (Harry Potter and the Deathly Hallows part 1) Hermiona Grangerová
2011 My Week with Marilyn Lucy
Harry Potter a relikvie smrti - část 2 (Harry Potter and the Deathly Hallows part 2) Hermiona Grangerová 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář